فواید مطالعه

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

مطالعه عبارت ازخواندن با چشم، تفکر ذهنی،به کار انداختن ذهن، اطلاع یافتن از چیزی ویا ادامه نظردر آن،خواندن کتاب یا نوشته ای دیگر و دقت در آن است. پس در کل گفته می توانیم که مطالعه عبارت از بررسی کردن چیزی است.

 و حال کتاب چیست؟ کتاب غذای روح است.و همچنان کتاب عبارت از اقیانوس علم و دانش است که من و شما مانند کشتی خالی در بین این اوقیانوس علم و دانش هستیم. که باید کشتی خالی خویش را قدری از این اوقیانوس بیکران علم و دانش پر نمائیم.تا بتوانیم در آینده ها از آن استفاده به عمل آوریم.

 فواید مطالعه:

مطالعه راهی برای تقویت روحیه ذهنی کودکان و نوجوانان است.

 مطالعه صحیح زمینه ساز تفکر و خلاقیت کودکان و نوجوانان است.

مطالعه ذهن انسان را تقویت می بخشد.

جوانان و نوجوانان باید از سنین کودکی خود راعادت به مطالعه کردن دهند چون از یک طرف ذهن شان تقویت می یابد و از طرف دیگر اطلاعات بیشتر را کسب می نمایند و همچنان قدرت تفکر و اندیشه شان بیشتر می گردد.

شاگردانی که همگام بامطالعه کتاب های درسی،به طور جدی به مطالعه کتاب های غیر درسی نیز می پردازند دارای سطح فکری وسیع می شوند و ذهن شان برای فرا گرفتن دروس فعالتر می شود.

ما چگونه می توانیم مطالعه خوبتر و بهتر داشته باشیم؟

 برای این که مطالعه ای بهتر داشته باشیم نکات زیر را باید در نظر داشت.

موضوع مطالعه:برای اینکه بتوانیم از مطالعه خود بهره ببریم باید موضوع را انتخاب نمایم که قابل فهم و درک ما باشد.

هدف مطالعه:یعنی ما باید هدف مشخص داشته باشیم تا بتوانیم از مطالعه خود بهره ای خوب ببریم.

زمان مطالعه: ما برای اینکه مطالعه بهتر داشته باشیم باید زمان مناسب را تعین نمائیم. ا

مکان مطالعه:برای داشتن مطالعه ای خوب باید مکانی مناسب را انتخاب کرد. مکانی که آرام و بدون مزاحمت دیگران باشد و در آنجا هواس ما کاملا جمع باشد تا بتوانیم از مطالعه خود بهره ببریم.

                   

فواید مطالعه,فواید مطالعه کتاب,فواید مطالعه و کتابخوانی,فوايد مطالعه,فواید مطالعه تاریخ,فواید مطالعه در کتابخانه,فوايد مطالعه تاريخ,فوايد مطالعه كردن,فواید مطالعه ی تاریخ چیست؟,...
نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : شنبه 17 مهر 1395 ساعت: 12:44