سردار شهید اسکندر محمودی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

نام و نام خانوادگی شهید: اسکندر محمودی

فرزند : علی جان

تاریخ تولد : 1340/7/7

محل تولد :ونک سمیرم

تاریخ شهادت:  1364/11/25

محل شهادت: فاو

شهادت در عملیات: عملیات والفجر ۸

وضعیت تاهل: متاهل

تعداد فرزند : ۲ فرزند دختر

نام یگان: تیپ قمر بنی هاشم (ع) – لشگر ۱۴ امام حسین (ع)

علت شهادت: اصابت گلوله کالیبر ۵۰

آخرین مسئولیت: فرمانده گردان حضرت زهرا (س)

میزان تحصیلات: دیپلم

شغل: پاسدار

مزار شهید:  گلزار شهدای ونک

جمعه هفتم مهرماه ۱۳۴۰ کودکی به جمع زمینیان پیوست که بعد ها ستاره ای شد بر آسمان معنویت. دوران ابتدایی را در زادگاهش ونک سپری کرد ولی به دلیل نبودن مدرسه راهنمایی مجبور به ترک تحصیل شد و پا به‌پای پدر در امر کشاورزی کار می‌کرد. سپس مجدداً شروع به تحصیل نمود. دوره راهنمایی را در ونک و دوره متوسطه را در شهرستان سمیرم و شهرضا گذراند. در این برهه زمانی زمزمه‌های  انقلاب اسلامی آغاز گردید و این، شروع فصل نوینی از زندگی پر افتخار ایشان بود. در این مدت به دلیل رفت و آمد بین  شهرهای سمیرم، شهرضا و زادگاهش ، با همکاری دیگر دوستانش نقش به سزایی در پیشبرد اهداف انفلاب اسلامی ایفا نمود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت بسیج درآمد و دراین زمینه فعالیت نمود.

سال ۱۳۶۰تحصیلات متوسطه‌ی خود را به پایان رساند و بلافاصله به عضویت سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی درآمد. مدتی در قسمت تعاون سپاه مشغول خدمت بود، در تاریخ ۱ آبان ۱۳۶۰عازم جبهه های غرب شد و همین سمت  را در سپاه مریوان برعهده داشت پس از گذشت هفت ماه به بنیاد شهید سنندج مأمور شد. مأموریت داوطلبانه وی درکردستان دو سال به طول انجامید. پس از پایان مأموریت عازم جبهه جنوب شد و مدتی همراه با نیروهای طرح لبیک در تیپ قمر بنی هاشم (ع) فعالیت نمود. در عملیات پیروزمند خیبر در سمت فرماندهی یکی از گروهان شرکت داشت. در سال ۱۳۶۲ ازدواج نمود که ثمره ی این ازدواج دو فرزند دختر می باشد.پ

در عملیات بدر از ناحیه ی پا مصدوم شد ومدتی در بیمارستان بستری شد. قبل از بهبودی کامل و قبل از آغاز عملیات بدر به جبهه بازگشت وسپس به لشکر ۱۴امام حسین (ع) وگردان یا زهرا (س) ملحق گردید. با شهادت تعدادی از دوستانش در این عملیات جهت تشییع به ونک آمد و بعد ها خود در وصیتنامه اش عنوان می‌کند که شهادت خیبرجعفری و لطفعلی انصاری زندگی ام را عوض نمود.

آنچه از وی چهره‌ای ماندگار ساخت اخلاق نیکو و معنویت ایشان بود که در همه ابعاد زندگی‌اش تجلی یافته بود. قبل از عملیات والفجر آخرین دیدار ایشان با خانواده و دختر خردسالش طی یک مرخصی کوتاه صورت گرفت.

عملیات والفجر ۸ درتاریخ ۲۰ بهمن سال ۶۴در ساعت۲۲ انجام شد. شب سوم عملیات گردان حضرت ابوالفضل(ع) مأمور شد تا سه راهی کارخانه نمک را به تصرف درآورد این نیروها در منطقه مورد نظر با گارد ریاست جمهوری عراق درگیر شدند وپس از انهدام این تیپ عراق، به مواضع اولیه بازگشتند . شب بعد گردان یا زهرا (س) سه راهی نمک را به تصرف درآورد و شهید اسکندر محمودی که فرمانده یکی از گروهان گردان یا زهرا (س) بود صبح روز جمعه ۲۵بهمن ماه ۱۳۶۴ بر اثر اصابت مستقیم تیر کالیبر  ۵۰  به شهادت رسید.ف رزندی از تبار نور که آدینه آمد وآدینه رخت بر بست تا به آرزوی دیرینه اش که شهادت در راه معشوق بود برسد.

 

 

سردار شهید اسکندری,سردار شهید اسکندری در سوریه,سردار شهيد اسكندري,سردار شهید اسکندری سوریه,سردار شهید اسکندرلو,سردار شهید عبدالله اسکندری,عکس سردار شهید اسکندری,سردار شهید عبدلله اسکندری,سر سردار شهید اسکندری,سردار شهید حاج عبدالله اسکندری,...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : شنبه 17 مهر 1395 ساعت: 12:44